Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

V Lucerně se konal koncert Ve jménu Ivety

Ivana Bartošová zapálila pro svou sestru Ivetu Bartošovou za asistence Vladimíra Hrona na začátku koncertu svíčkuVe velkém sále Lucerny se 2. října 2022 v 19 hodin konal kvůli covidu několikrát odložený koncert s názvem Ve jménu Ivety. Před nabitým sálem vystoupila celá plejáda umělců, aby uctila památku naší předčasně zemřelé popové princezny Ivety Bartošové. Svátek to byl o to větší, protože před publikem se rozhodla vystoupit Ivetina sestra Ivana Bartošová, její dvojče, která zazpívala dokonce tři písně. Moderátorských mikrofonů se ujali Eva Borská a Vladimír Hron, kteří diváky celým večerem provázeli. Na jevišti jsme mohli vidět a hlavně slyšet hned dva orchestry současně, Big Band Felixe Slováčka a Band Fredyho Bittnera, kteří se v doprovázení interpretů střídali podle stylů jednotlivých písní. A u toho jsme prostě nemohli chybět.

Koncert moderovali Eva Borská a Vladimír HronMožná málokdo ví, že Iveta Bartošová během své kariéry zpívala celkem v sedmi muzikálech. Prvním byl v roce 1997 muzikál Drákula, ve kterém Iveta ztvárnila role Adriany a Sandry, do muzikálu se ještě na půl roku vrátila v roce 2003. Dalším Ivetiným muzikálovým počinem byla lední revue Mrazík, do kterého nazpívala roli Nastěnky. V roce 2000 se zapojila do muzikálu Pomáda, kde ztvárnila roli Sandy. V témže roce v muzikálu Monte Christo si zazpívala roli orientální krásky Haydée. Nezapomenutelná byla jako Johanka z Arku, ale v tomto muzikálu odehrála pouze jedenáct představení.

Marek Černoch a Magda Malá zazpívali duet „V tom“V muzikálu Bídníci si zahrála, možná trochu překvapivě roli Madame Thénardier. Svůj otisk vetkla i do muzikálu Miss Saigon, kde ztvárnila Vietnamku Kim. S dalšími muzikály už jenom víe méně "koketovala". V roce 2009 v muzikálu Mona Lisa nazkoušela hlavní roli, měla už i ušitý kostým, ale režisér Libor Vaculík nebyl s jejím výkonem spokojený, a tak Ivetu nakonec musela nahradit Marta Jandová. Posledním muzikálem, který Iveta sice nazkoušela, ale roli nakonec pro svou nespolehlivost nedostala, byly Děti ráje. To bylo malé ohlédnutí za Ivetinou muzikálovou kariérou a pojďme již ke koncertu samotnému.

Nejmladší zpěvačka koncertu Adélka Hesová zazpívala píseň „Pomněnka“V tříhodinovém koncertu, na kterém se podílela řada českých hvězd i méně známých hvězdiček, nechyběla ani sestra Ivety Ivana Bartošová. Ví se o ní, že také zpívala a na poli české pop music sklízela velké úspěchy, i když ne takové, jako její dvojče Iveta. Aby se Ivana od Ivety odlišila, používala pseudonym Viana. „Iveta mohla za to, že jsem začala také vystupovat. Poté, co odešla do Prahy, jsem ji nahradila v kapele a začala také zpívat,“ prozradila na jevišti Ivana Bartošová. Podoba obou sester je až zarážející, podobný mají dokonce i hlas.

Anička Slováčková zazpívala „Dva roky prázdnin“ a slyšeli jsme ji v duetu s bratrem Felixem Slováčkem mladšímIvana během večera zazpívala hned tři písně z Ivetina repertoáru, což se setkalo s velkými ovacemi publika. Bylo vidět, že Ivaně na večeru velmi záleží, na každou píseň vynesla jiný model šatů. „Je tady celá rodina. Maminka, sestřenice, prostě všichni. A cítím, že je tady Iveta s námi také,“ řekla v úvodu koncertu Ivana a za svou zesnulou sestru zapálila svíčku, která pak na jevišti hořela po celou dobu koncertu.

Bohuš Matuš a Magda Malá zapívali společně duet „Vím, že jsi se mnou“Jako první se mikrofonu ujala právě Ivana Bartošová a zazpívala píseň „Tisíc obyčejných věcí“. Trochu překvapivě se pak na jevišti objevil Jan Bendig, aby zazpíval Ivetinu píseň „Víš, lásko“. Po něm se ujala mikrofonu Anna Slováčková a interpretovala „Dva roky prázdnin“. Následovala píseň „V tom“ v podání Magdy Malé a Marka Černocha, kterou si diváci připomněli legendární filmové Básníky. Po nich přišla na pódium Pavlína Senic s písní „Já se vrátím“. Za chvíli na to patřilo jeviště malé Adélce Hesové, která přišla zazpívat Ivetinu píseň „Pomněnka“, a nutno říct, že diváky dojala až k slzám.

Vystoupení smyčcového tria Inflagranti diváci doprovodili svým sborovým zpěvem ve slavném Ivetině hitu „Léto“Eva Borská zazpívala „Ruku mi dej“ a poté následovala video zdravice několika zpěváků a Ivetiných kolegů z branže, například Heleny Vondráčkové. Na Ivetu zavzpomínal také každý interpret po odzpívání své písně přímo v sále. Jako další zazněla píseň „P.S.“ v podání Martina France. Zajímavě působila filmová projekce v pozadí, kde jsme mohli vidět píseň v Ivetině podání. Následoval song „O lásce“, kterou přišla zazpívat Alice Mráz. Natálie Grossová zapěla píseň „Půlnoční smíření“.

Vašo Patejdl zazpíval „Podobáš se lásce mý“Legendární „Knoflíky lásky“ a „Červenám“, se kterými Iveta začínala svou pěveckou kariéru společně s Petrem Sepešim, si přišli střihnout sourozenci Anna a Felix junior Slováčkovi. Poté režisér filmu Iveta Michal Samír přišel diváky pozvat na natáčení dalšího pokračování filmu přímo do hlediště Lucerny, a to na 25. 10. 2022 ve 21:30. Na kolik u publika uspěl, je ve hvězdách, protože natáčení bývá hlavně o dlouhém čekání a opakování záběrů. V galerii najdte pár přidaných fotografií z natáčení druhé sezony minisérie Iveta. Po této pozvánce pódium patřilo Kamile Nývltové, která přišla diváky potěšit písní „Nekonečná“. A konečně došlo také na muzikály. Píseň „Můj Monte Christo“ zazpívala Karin Křížová za doprovodu Bandu Fredyho Bittnera.

Markétě Muzikářové to velmi slušelo, ale hlavně hrálo!Potom přišla Petra Zámečníková zazpívat „Ve jménu lásky“ a v další písni se k ní přidal Vladimír Hron a společně zapěli á capella duet „Lítáme v tom“. Petru vystřídala na jevišti opět Ivana Bartošová a s Vladimírem zazpívali duet „S láskou“. Následovala další muzikálová lahůdka ze slavného Drákuly od Karla Svobody „Vím, že jsi se mnou“ v podání Magdy Malé a Bohuše Matuše. Potom Vladimír Hron Magdu vyzpovídal, jak vzpomíná na Ivetu. Řekla, že spolu měly často společnou šatnu právě v muzikálech Miss Saigon a Drákula a že se spolu hodně nasmály.

S Felixem Slováčkem ml. s Leonou Machálkovou v zákulisíKdo miluje pohádku „Tři oříšky pro Popelku“, tak se konečně dočkal, píseň přišla zazpívat Leona Machálková v novém slušivém krátkém účesu. Také Leona zavzpomínala na společné účinkování s Ivetou v muzikálech Drákula a Monte Christo. Dětský pěvecký sbor Vrabčáci a operní pěvec Dušan Růžička zazpívali píseň „Rozvíjej se, poupátko“ a sbormistr Pavel Žur vzpomenul na poslední dva koncerty, které s Ivetou před jejím skonem absolvovali.

Šárka Vaňková s Janem Bendikem zazpívali duet „To je naše věc“Poté pódium rozzářilo houslové trio Inflagranti se skladbou „Léto“ v instrumentální podobě. Publikum se k nim ochotně přidalo a skladbu doprovodilo známým zpívaným textem. Houslistka Markéta Muzikářová k tomu diváky nejen vyzvala, ale po písně je i nadšeně pochválila. Následovala píseň „Noc je království“ v podání Ivany Bartošové, která připomněla jméno skladatele Pavla Vaculíka, který pro Ivetu napsal tuhle i první skladbu „Knoflíky lásky“, a kruh se tak symbolicky uzavřel. S písní „Tichá píseň“ přišla modelka Eliška Bučková.

Martin France zazpíval píseň „P. S.“Skladatel a zpěvák Vašo Patejdl potom zazpíval píseň, jejíž je sám autorem „Podobáš se lásce mý“ a zavzpomínal na spolupráci s Ivetou. Šárka Vaňková v ohromující večerní róbě pak zazpívala hit „Málo mě zná“ - která se k ní velmi hodila - aby se k ní vzápětí přidal Jan Bendig v duetu „To je naše věc“. Sisa Sklovská zapěla píseň „Juanita“ a předvedla pár tanečních choreografií přímo mezi mikrofony, kabely a hudebními nástroji. Celý koncert vyvrcholil hitem „Hej pane diskžokej“, který se všemi účinkujícími a oběma orchestry zpíval celý sál Lucerny ve stoje.

Ve velkolepém finále se s diváky rozloučili všichni účinkující písní „Hej pane diskžokej“Dlouho odkládaný a očekávaný koncert k uctění památky Ivety Bartošové Ve jménu Ivety byl tedy u konce a došel svého naplnění. Někdo by mohl říci, že mu v nabídce chyběly některé hity a slavné duety, například z autorské dílny Jarka Šimka, třeba „S tebou se neloučím“, s podivem bylo, že autor nebyl pozván ani na samotný koncert. Někomu – mně rozhodně – chyběl v sále i na pódiu syn Ivety Artur Šteidl, u kterého jsme čekali, že si takovouto příležitost vzpomínky na maminku nenechá ujít. Ale možná by těch bolestných vzpomínek na něj bylo moc a nechtěl s nimi jít na veřejnost, což lze pochopit. Kdo ví... Celkem se dá říci, že všichni, kdo tříhodinový hudební maratón zvládli vyslechnout až do konce, odcházeli více než spokojeni. Koncert byl důstojným uctěním památky naší popové princezny Ivety Bartošové a my jí do nebíčka naposledy tleskáme. Její odkaz tady s námi zůstává dál.

Vzpomínkový koncert Ve jménu Ivety
Vašo Patejdl, Markéta Muzikářová z Inflagranti a Felix Slováček ml. v zákulisí Natálka Grossová uctila památku Ivety písní „Půlnoční smíření“ Jedním ze dvou doprovodných hudebních těles byl Orchestr Felixe Slováčka Vladimír Hron musel mít přehled o všem před i za oponou
Markéta Muzikářová v zákulisí projevila Adélce Hesové velkou podporu Vaša Patejdla jsme zastihli v zákulisí v družném hovoru s Martinem Francem Sisa Sklovská zapěla píseň „Juanita“ Kamila Nývltová a Leona Machálková vynesly na koncertě skvostné večerní róby
Skladatel Zdeněk Barták si koncert nemohl nechat ujít Jan Bendig se s Šárkou Vaňkovou v zákulisí připravovali na svůj výstup Ivana Bartošová byla za koncert věnovaný její sestře Ivetě vděčná V závěru večera Ivana Bartošová všem ze srdce poděkovala za krásný koncert a nezapomenutelnou atmosféru
Sisa nejen zazpívala píseň ''Juanita'', ale doplnila ji i tanečním číslem Že by se ženské trio Inflagranti stalo smíšeným? Iveta Felix Slováček neodolal Sise Sklovské a alespoň ji protočil

 

Natáčení druhé sezony minisérie Iveta
Plná Lucerna nemusí být v ve skutečnosti tak plná Iveta právě získala Zlatého slavíka Všichni musí vypadat přesně tak, jak si přeje režisér A jak to bude vypadat v televizi, na to si musíte ještě počkat
Ladislav Štaidl předává tajemný dar Karlu Gottovi na jeho koncertě... ... a ''dárek'' se vyloupnul... ... aby si s Karlem zazpívala duet Iveta s Karlem jak doopravdy

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.