Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Rozhovor - Janek Ledecký a Hamlet

Ještě dříve, než jsem na muzikál Hamlet šel, tak jsem o něm mnohé slyšel. A jako vždy to byly protichůdné informace. Od chvály až k zatracení. A tak jsem se tam osobně vypravil v době derniéry - ne však konečné, ale pouze na letní období.

Měl jsem štěstí, 17. 6. 2001 hrála v roli Ofélie Sabina Laurinová, královnu hrála Sisa Sklovská (se kterou jsem na místě po představení udělal rozhovor, který najdete zde), a prince Hamleta Josef Vojtek.

Hamlet, princ DánskýMusím říci, že představení, které jsem viděl, se mi moc líbilo. Ocenil jsem technické řešení scény, hezké byly kostýmy, ale nejkrásnější - alespoň pro mne - bylo vystoupení Sisy Sklovské.

Obdivoval jsem její herecký i pěvecký výkon v Krysaři a dnes jsem také pozitivně hodnotil její výkony. Tím ale nechci říci, že by se mi výkony ostatních protagonistů nezamlouvaly. Ba naopak, představení bylo dle mého názoru dobře zahrané, mělo spád a celkově bylo krásné.

Pokud mohu, tak toto představení doporučuji ke zhlédnutí. Myslím si, že je to poctivě zpracovaný námět od předního anglického dramatika v ryze českém pojetí - do této doby předního českého zpěváka.

Na křtu nového CD Janka Ledeckého "Na chvíli měj rád" v klubu Solidní nejistota jsem se ho stačil zeptat:

Zdena Studénková (královna Gertruda) a Andrej Hryc (král Claudius)Před několika dny skončil na léto Hamlet, který začíná opět po prázdninách 400. reprízou. Nyní křtíte svoje CD "Na chvíli měj rád". Máte naplánovánu také nějakou dovolenou?
Jasně. Jedu vybrušovat vodní start a halzu na Sardinii.

Takže v září na Hamletovi s novým nasazením?
S novým nasazením. Budu hrozně dobrý na surfu, což bohužel nebudu moci v Kalichu ani na Nové scéně v Bratislavě předvést. Ale v září pojedeme také turné s mojí novou deskou "Na chvíli měj rád", kterou právě nyní křtím. Takže se fakt moc těším.

A co surfing na Vltavě?
No, tam je málo větru a moc lodí. Možná, že to bude ten důvod, proč u Mánesa není vyhlášený surfařský revír.

Ptal se a zpracoval Michal Škvor
Fotografie: Michal Škvor a Martin Polák

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.