Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Richard Pachman s Ditou Hořínkovou připravují Vánoce

Adventní koncerty Richarda a Dity se staly již tradicíKdo si chtěl v úterý 10. prosince 2019 zpříjemnit Advent, mohl se slavnostně naladěn a zahřátý svařáčkem na nazdobeném a zářícím Staroměstském náměstí zastavit až v kostele Sv. Mikuláše, kde od 19 hodin začínal vánoční koncert Richarda Pachmana a Dity Hořínkové. Představení zahájil smíšený pěvecký sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra několika latinskými koledami. Velká pozornost byla věnována nejen výbornému ozvučení, ale především uchvacujícím světelným efektům, které jen podtrhly a umocnily pěvecké výkony obou sólistů. Za zvukový pult usedl již léty osvědčený Benjamin Kovařík, a ani na tomto koncertě nezklamal a odvedl skvělou práci.

Zážitek z koncertu umocnila i Ditina světélkující andělská křídla Během večera si diváci si mohli zavzpomínat na slavné oratorium Mistr Jan Hus, ke kterému Richard Pachman vydal nejen DVD, ale nyní také vinylovou LP desku. Poté také došlo na ochutnávku z připravovaného díla o Janu Ámosu Komenském. „Ave Maria“ v Ditině podání uchvátila publikum křišťálově čistými a zvonivými výškami a vysloužila si dlouhotrvající nadšený potlesk. A protože to byl vánoční koncert, nesměla chybět ani série koled. Na závěr si celý sál společně s účinkujícími s radostí zazpíval „Snížek padá“ z autorského pera Richarda Pachmana, na pomoc si Dita Hořínková ještě přizvala své syny Filipa a Viktora, který jsou dnes již ostřílenými a známými muzikálovými hvězdičkami.

Richard Pachman dokáže posluchače vždy zaujmout svým procítěným projevemPražský koncert byl součástí vánočního turné po českých městech, s velkým úspěchem a zájmem se konal již ve Zruči nad Sázavou, v Selibově u Písku, v Lounech, ve Slaném, v Kosmonosech, v Jičíně a v Uhříněvsi. V Praze sólisty doprovodil Pěvecký sbor Mistra Jaboubka ze Stříbra. Kdo byste si tento adventní koncert Richarda Pachmana a Dity Hořínkové nechtěli nechat ujít, máte ještě šanci navštívit ho v Olomouci (13. 12.), v Prostějově (14. 12.), v Říčanech (16. 12.) a naposledy v Kutné Hoře (17. 12.). Nejen že zažijete nádherný koncert, ale navíc podpoříte dobrou věc. Výtěžek z tohoto turné bude věnován Dětskému domovu ve Strančicích! Podrobnosti najdete na www.pachman.cz .

Richard Pachman věnuje velkou péči jednotlivým aranžím písní Dalším jednoduchým, ale velmi působivým efektem byl vlající šál Na závěrečnou koledu si Dita pozvala na pomoc své syny Filipa a Viktora Dita si šaty na tento koncert nechala šít až ve Vídni

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.