Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Muzikál MAMMA MIA! konečně v Praze

Rosie, Tanja, Bjorn Ulvaeus a Donna

Praha bude poprvé hostit skutečně světovou muzikálovou show. Muzikál MAMMA MIA! zde bude uveden od 10. do 18. října. V Sazka Areně se odehraje celkem 10 představení.

MAMMA MIA! měl premiéru v dubnu 1999 ve Velké Británii. Představení vidělo doposud 30 milionů diváku po celém světě a těmi dalšími můžete být právě vy! Dancing queenZ angličtiny byl přeložen do osmi jazyků (japonštiny, korejštiny, vlámštiny, holandštiny, němčiny, španělštiny, švédštiny a ruštiny).

V současné době vystupuje po celém světě celkem 10 různých produkcí muzikálu (mimo jiné v USA, Rusku, Japonsku, Jižní Africe, Německu, Holandsku, nebo Velké Británii). ABBAZhlédli ho už diváci v Paříži, Vídni, Curychu, Dubai, Rize a mnoha dalších městech.  My uvidíme původní, nejslavnější nastudování z londýnského West Endu.

Muzikál je založen na písničkách švédské skupiny ABBA. V představení můžete slyšet 22 skladeb této světoznámé skupiny. Sophie a SkyBudou to hity jako například DANCING QUEEN, SUPER TROUPER, TAKE A CHANCE ON ME, SOS, VOULEZ-VOUS,  MONEY MONEY MONEY...

Autorkou libreta muzikálu je Catherine Johnson. Veškerá hudba a texty pocházejí od skladatelské dvojice Benny Andersson a Bjorn Ulvaeus. MAMMA MIA! vznikl v režii Phyllidy Lloyd s choreografií Anthony Van Laasta. O kostýmy a scénu se postaral Mark Thompson, o světla Howard Harrison. Gimme gimme gimmeZvukovou stránku představení vytvořili Andrew Bruce a Bobby Aitken, hudební aranžmá a dirigentský dohled zaštítil  Martin Koch.

Děj muzikálu vypráví o životě na malém řeckém ostrově. Hlavní hrdinkou je dívka Sophie. Matka před ní úspěšně tají identitu jejího biologického otce. V předvečer své svatby tedy přivádí nevěsta Sophie na ostrov tři muže, kteří se mihli životem její matky před dvaceti lety Does your mother know? a z nichž některý by mohl být jejím skutečným otcem.

V předprodeji Sazka Areny ještě vstupenky jsou, i když její kapacita je na tato představení značně omezená. Neváhejte a jděte si je co nejrychleji koupit, protože další příležitost ke zhlédnutí tohoto celosvětového muzikálového hitu, se vám zřejmě hned tak nenaskytne.Více o muzikálu a celém představení přineseme v připravovaném článku.

Fotografie web Mamma Mia

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.