Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Kleopatra se připravuje na premiéru

Obnovené uvádění muzikálu nabídne divákům původní osazenstvo (M.Absolonová, J.Helekal) i nové tváře ( M.Maxa, A.Konečná - v pozadí)Již jen několik málo dní zbývá do velmi očekávané obnovené premiéry úspěšného muzikálu Michala Davida, Lou Fanánka Hagena, Zdeňka Borovce a Lucie Stropnické Kleopatra. Produkce proto představila 19. září na tiskové konferenci novinky a jako "ochutnávku" první ukázky.

Kleopatry (I. Csáková a M. Absolonová) novinářům zazpívaly a předvedly novou královskou garderóbu...Novináři si mohli poslechnout píseň Kleopatry a Fulvie "Dámy vládnou" v podání Ilony Csákové a Radky Fišarové, sólovou písničku Marca Antonia "Síla vůle bohů" s Josefem Vojtkem a hlavní hit celého muzikálu "Teď královnou jsem já" s Monikou Absolonovou, Marcus Antonius Josef Vojtekjež za roli Kleopatry byla v minulosti nominována na Thálii.

Josef Vojtek pojal "Sílu vůle bohů" zcela jinak než Zbyněk Fric, jehož verze je známá z CD i DVD Kleopatra. Jak řekla Linda Finková, zpívá tuto písničku úplně odlišně, ale krásně. Je samozřejmě jen na posouzení každého diváka, zda se s jejím názorem ztotožní. Osobně odhaduji, že mnoho fanoušků Kleopatry bude mít problém zvyknout si na chraplavý hlas na místě, Původní Octavián (T.Trapl) v civilu a nový Octavián (B. Josef) v   kostýmukde byli zvyklí na sametové zabarvení typické pro Zbyňka Frice. A to není zdaleka jediný patrný rozdíl. Ovšem až čas ukáže, zda nového Marca Antonia diváci přijmou s rozpaky, či naopak s nadšením.

Kromě nových alternací a kostýmů čeká diváky Kleopatry několik dalších změn. Za zmínku stojí upravené prostorové nastudování, aranžmá a dekorace či sound design, jehož autorem je Petr Ackerman.

Nová Octavie (Š. Vaňková) v zákulisí ...U příležitosti obnoveného nastudování Kleopatry vyjde také znovu CD s písničkami z muzikálu. Bude se jednat o CD, které již fanoušci znají, ovšem s bonusem v podobě vybraných tří hitů v podání hvězdných alternací, které v původní verzi ještě nehrály. Konkrétně se tedy lze těšit na "Sílu vůle bohů" (Josef Vojtek), "Máme svůj Řím" (Bohouš Josef a Šárka Vaňková) a písničku "Sláva, sláva" (Martin Maxa a Josef Vojtek).Fulvie (R. Fišarová) se domlouvá s tvůrcem nových kostýmů R. Šolcem

Linda Finková v šatech bohyně Isis uvedla krátkou přehlídku nových kostýmů i původních kostýmů na nových účinkujících. Nové kostýmy se týkají výhradně dámské části souboru, konkrétně Kleopatry, Fulvie a Octávie. Fulvie (R.Fišarová) uděluje cenné rady moderátorce akce bohyni Isis (L. Finková)Jejich autorem je kostýmní výtvarník Roman Šolc, který dbal na to, aby tyto šaty ladily se scénou a původními kostýmy Jána Kocmana. K vidění byli Kleopatry Ilona Csáková a Monika Absolonová, Caesar Jiří Helekal, Marcus Antonius "božský Pepe" neboli Josef Vojtek, Fulvie Radka Fišarová a Alice Konečná, Octavia Šárka Vaňková, Octaviani Bohouš Josef (v kostýmu) a Tomáš Trapl (v civilu) a Rufius Martin Maxa. Isis reprezentovala sama moderátorka Linda Finková.

Hlasový poradce (E. Klezla), producent (O. Lichtenberg) a autor  písní (M. David) musí dohlížet na všeKleopatra bude pro běžné diváky k vidění v Divadle Broadway od 26. září, kdy začínají veřejné generální zkoušky. 28. září pak následuje slavnostní premiéra. Celkem je naplánováno asi 100 představení, a to zejména do konce kalendářního roku. V prosinci by ve stejném divadle měly být zahájeny zkoušky nového muzikálu Michala Davida Angelika, na jehož premiéru se můžeme těšit v březnu 2007.

Fotografie Michal Škvor, text Alena K.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.