Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Jakub Smolík pokřtil CD ''Paleta života''

V Harley´s Clubu bylo pokřtěno CD Paleta života Jakuba SmolíkaV úterý 15. listopadu 2011 se křtilo nové CD „Paleta života“ Jakuba Smolíka. A protože je Jakub vášnivý motorkář, vybral si pro křest svého nového alba Harley´s klub v Dlouhé ulici na Praze 1. Pozvání na tuto slavnostní událost přijala nejen celá řada Jakubových kamarádů s podobnou vášní k tomuto jednostopému vozidlu, ale především i většina autorů hudby i textů, kteří se na CD podíleli. Mnozí z nich byli poctěni důležitou úlohou, aby se stali i kmotry alba, a také se toho ochotně a s humorem sobě vlastním ujali.

Jako první se ujal křtu skladatel Zdeněk BartákÚvodního slova se ujal Alan Piskač, šéf vydavatelství Popron Music, kterému Jakub Smolík zůstává věrný už dlouhá léta. Protože CD nese název Paleta života, rozhodli se organizátoři pokřtít nové hudební dítko zcela atypicky. Nezvolili k tomu šampaňské, jak bývá zvykem, ale opravdovou malířskou paletu plnou připravených barev. A tak jednotliví kmotři chodili jeden po druhém cédečku nejen pokřtít, ale každý na něj štětcem namaloval svůj podpis či vlastně spíše určitý motiv.

Richard Bergman je autorem titulní písně alba Paleta životaU CD „Paleta života“ které obsahuje třináct romantických písní, Jakub Smolík vsadil na jistotu a obrátil se na léty osvědčené autory, se kterými dlouhá léta spolupracuje. Jako první se ujal mikrofonu i štětce skladatel Zdeněk Barták. Na CD namaloval znak korejského písma, který se naučil při nedávné premiéře svého muzikálu v Soulu. Poté jej vystřídal skladatel a textař Richard Bergman, který je autorem i stejnojmenné písně, která CD uvádí – „Paleta života“. Barták s Bergmanem jsou také autory písně „Tak mě tu máte“. Mezi dalšími textaři na CD najdeme i další osvědčená jména jako Jaroslav Machek nebo Hana Sörrösová, dále se na albu autorsky podílejí Josef Blažejovský, Josef IX. nebo Ivo Sláma.

Šárka Rezková na CD nazpívala s Jakubem dva duetyJakub Smolík ovšem všechny písně nenazpíval sám, ke spolupráci přizval zpěvačku Šárku Rezkovou, která s ním nazpívala dva duety, a to „Džínová láska“ a „Že já nejsem láska tvá“. Šárka byla také další z několika kmotrů, a tak se i ona zvěčnila na CD svým barevným podpisem – namalovala na něj srdíčko. Kromě dvou duetů se Šárkou na CD najdeme ještě další zajímavý duet s názvem „Otec a syn“, který Jakub nazpíval s Tomášem Vimrem.

Jedním z kmotrů byl i herec Lukáš VaculíkPosledním z kmotrů byl Jakubův dlouholetý kamarád, herec Lukáš Vaculík. Znají se spolu z druhé poloviny osmdesátých let, kdy společně účinkovali v koncertním programu skupiny Maximum Petra Hanniga. Lukáš v pořadu vyprávěl „veselé historky z natáčení“ a Jakub v něm zpíval své romantické songy. Z palety si Lukáš vybral svou nejoblíbenější barvu – modru a na CD se zvěčnil výstavním „dětským“ prasátkem. Omluvil se, že ho nenamaloval jedním tahem. Všichni přítomní mu to samozřejmě rádi odpustili.

Jakub Smolík se může pochlubit Zlatou deskou za prodej 5.000 ks CD Ať se zastaví čas…Dalším bodem programu bylo předání Zlaté desky za 5.000 prodaných kusů CD „Ať se zastaví čas…“. Alan Piskač zdůraznil, že Jakub Smolík patří ke stálicím hudebního nebe, která vydává svá CD s železnou pravidelností a již dlouhá léta si stále udržuje svou kvalitu i oblibu u svých posluchačů. Vzácnou trofej si Jakub převzal samozřejmě osobně a ochotně a hrdě s ní zapózoval přítomným fotografům.

Jako další bod programu jsme se mohli podívat na nový videoklip „Říkej mi táto“, ve kterémsi zahrála i Jakubova roztomilá pětiletá dcerka Petruška. Křtu se zúčastnil také motorkář, pilot, bavič a hlavně Jakubův kamarád Josef MladýAčkoli po tátovi zdědila hudební nadání, v klipu jen hraje (jako honorář jí museli slíbit plyšové Šmouly). Pěveckého partu se ujala Viktorka Genzerová, dcera oblíbeného baviče Richarda Genzera a zpěvačky Lindy Finkové.

CD „Paleta života“ i videoklip vycházejí u příležitosti velkého vánočního turné Jakuba Smolíka, jehož přehled vám pod článkem přinášíme. A potom už se slavilo a hodovalo po motorkářském způsobu, klubem voněla grilovaná kýta s křenem a hořčicí a výborné pivečko teklo proudem. To vše za podkresu příjemných nových písní z právě pokřtěného CD.

Zlatá deska se musí s kamarády a tvůrci pořádně oslavit Autorská dvojice Zdeněk Barták a Hana Sörrösová se dobře bavili CD přišel Jakubovi pokřtít i kamarád motorkář Autorská dvojice Richard Bergman a Jaroslav Machek je zárukou kvality, na kterou Jakub Smolík sází

 

Koncertní turné Jakuba Smolíka 2011
26. 11. 2011 Jemnice – Kinosál 20:00
27. 11. 2011 Zlín – Masters od Rock Café 19:00
30. 11. 2011 Hradec Králové – Aldis 19:00
1. 12. 2011 Jihlava – DKO Jihlava 19:00
2. 12. 2011 Jihlava – DKO Jihlava 19:00
4. 12. 2011 Znojmo – Městské divadlo 19:00
5. 12. 2011 Znojmo – Městské divadlo 19:00
6. 12. 2011 Svitavy – DK Fabrika 19:00
7. 12. 2011 Praha – Divadlo Braník 19:00
11. 12. 2011 Brno – Výstaviště, sólové vystoupení 12:30
11. 12. 2011 Velké Meziříčí – Jupiter club 19:30
12. 12. 2011 Pelhřimov – Městské divadlo 19:30
14. 12. 2011 Klášterec nad Ohří – Kulturní dům 19:00
15. 12. 2011 Blovice – MěKS Lidový dům 19:00
16. 12. 2011 Klatovy – Stálá divadelní scéna 19:00
17. 12. 2011 Karlovy Vary – Hotel Thermal 19:00
20. 12. 2011 Česká Lípa – KD Crystal 19:00
21. 12. 2011 Chvaletice – Dům kultury 19:00
22. 12. 2011 Pardubice – Dům hudby 19:00

 

Komentáře k článku

avatar luba kosmáková
0
 
 
Krásné fotky ze křtu cd
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Alena Homolková
0
 
 
Děkujeme, autorce fotek ráda vyřídím! AH
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Dana Krausová
0
 
 
Moc se mi líbil koncert v Jihlavě a ve Znojmě.Kubo zpívej a natáčej další krásný písničky.Mám tě ráda a brzy se zase na tebe budu těšit. Dana Krausová
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.