Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Bára Basiková utekla před horkem do cukrárny La Fantasia

Bára Basiková a Olga ČernohorskáBylo extrémně horké červnové pondělí 9. června 2014 a do kavárny a cukrárny La Fantasia se pozvolna scházeli milovníci hudebních zážitků, které ani nebývalé tropické počasí neodradilo z cesty za kulturou. Jak by taky ano, vždyť svou účast na akci Mlsání s hvězdami příslibila stálice české hudební scény – Bára Basiková. V tomto pravidelně se opakujícím cyklu to bylo před prázdninami naposledy, co jsme mohli potkat nějakou z hvězd v této útulné kavárně, neboť přes léto se hlavní organizátoři budou potkávat nad jinou bohulibou akcí – a sice s výstavou s hudebním programem Léto plné hvězd.

Bára s mistrem cukrářem tvoří své sladké dílo Ale vraťme se zpět k Mlsání. Tentokráte byla akce pojata více komorně, spíše jako přátelské posezení a popovídání nad sladkým zmrzlinovým pohárem v kruhu pozvaných přátel a známých. Bára Basiková se nenechala zahanbit a hned na začátku nás počastovala úžasnou skladbou s českým názvem „Tůň“ z repertoáru britské sopranistky Sarah Brightman, kterou velmi krásným českým textem opatřil Pavel Vrba a hudebně ji ztvárnil Petr Malásek a Jaroslav Svěcený. Vskutku velmi zdařilý výběr na začátek.

A nesmí chybět tradiční podpis na zeďNásledná skladba byla pro Báru více než typická a sice „Most přes minulost“ z muzikálu Johanka z Arku. Mimo jiné se nám Bára svěřila, že má v plánu s touto svojí životní rolí už skončit, přestože ji mnozí stále ještě přemlouvají, aby tak nečinila. A poslední melodie, kterou nás Bára Basiková v tento letní den potěšila, byla „Samotářka“ ze světoznámého muzikálu Bídníci. Pak už tradičně následovala tvorba zmrzlinového poháru dle vlastního receptu hvězdy. Dokonce i jindy nezdolná zmrzlina a čokoláda v tomto horkém odpoledni tála, a tak se sladké výtvory okamžitě po dokončení musely zkonzumovat. Nakonec už jen zbýval finální podpis na stěnu autogramů hvězd a další Mlsání s hvězdami bylo u konce. Nezbývá, než se po prázdninách těšit na nějaké další.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.