Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Alenka v kraji zázraků pokřtila své CD

Vašo Patejdl a Kristýna Pixová odhalili střípky ze své práce na muzikáluV pondělí, 5. prosince, tedy v den, kdy večer chodí děti vystrašit a obdarovat Mikuláš s čertem a andělem, proběhl v divadle Hybernia po skončení představení muzikálu Alenka v kraji zázraků slavnostní křest stejnojmenného CD před zraky mnoha a mnoha rozdováděných a nadšených dětských diváků. Jak křest probíhal a čím se vlastně křtilo?

Křest bublifukem - Alenka je prostě originální!Po skončení představení na jeviště nastoupil autor hudby Pašo Patejdl a autorka textů Kristýna Pixová. Uvedli několik zajímavých skutečností, například že doteď vidělo muzikál na dvacet tisíc diváků (dětskou částí publika proběhlo vzrušené „cože?“ a různé citoslovce, jako poté ještě několikrát). Zajímavostí je, že nejdřív k muzikálu vznikly texty písní a pak teprve hudba, přičemž tomu většinou u muzikálů bývá naopak (výjimkou jsou např. Ondřej Soukup a Gábina Osvaldová). Oba autoři si vzájemnou spolupráci pochválili a Pašo Patejdl zavtipkoval, že se spolupráce zprvu obával, neboť dosud spolupracoval jenom se „staršími chlapy“.

Na křest dorazilo i plno želviček od PaželvaKřest probíhal stylově – bublifukem! Ten samozřejmě v rukou drželi Bublifuk s Bublifíkem, pro bubliny připravené otevřené CD Alenky svírali Vašo Patejdl a Kristýna Pixová. Ke křtu se připojila i početná dětská company (ať už v ten den účinkovala či nikoliv) a o pomoc byly požádány i děti v hledišti. Ti všichni pak svým sborovým zvoláním „Alenka v kraji zázraků!“ za pomocí letících bublin úspěšně CD pokřtili. A dva dětští diváci si odnesli speciální dáreček – památné bublifuky Bublifuka s Bublifukem. Pak ještě následovalo focení na jevišti a rozdávání CD.

Bílý rytíř Miroslav Hrabě a Houseňák Petr KutheilCD Alenky v kraji zázraků obsahuje dvacet jedna písní a k tomu sedm bonusových. Náklad čítá tři tisíce kusů a na CD se objevují různé alternace. CD „smíchal“ a připravil Petr Ackermann. Kromě divadelního foyer bude CD k zakoupení na stránkách www.muzikalyproděti.cz a nebo v síti Supraphon. Cena je velmi, velmi příznivá - CD stojí jen sto korun, stejně jako CD muzikálů Kapka medu pro Verunku a Sněhová královna.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.