Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Vzpomínkový koncert na Patrika Stoklasu

Tři mušketýři: Porthos (L. Semelka), Aramis (P. Polák), Athos (P. Kolář) a d' Artagnan (A. Bastien)V úterý 7. června se v pražském Divadle Broadway uskutečnil "Vzpomínkový večer na Patrika Stoklasu" s jednoduchým názvem "Patrik". Koncert věnovaný vzpomínce na tohoto mladého a talentovaného umělce zde uspořádala společnost Cleopatra Musical, s. r. o., v jejíchž projektech Patrik Stoklasa účinkoval.

Moderátory večera byla Monika Absolonová a Aleš HámaRolí moderátorů se skvěle zhostila dvojice Monika Absolonová a Aleš Háma, kteří si během večera na jeviště pozvali celou řadu svých kolegů. Společně se pak s diváky podělili o své vzpomínky na Patrika - první setkání a veselé zážitky. Na jevišti jsme tak mohli vidět například Báru Basikovou, Semafor: J. Suchý a J. Smyčková vzpomínají na Patrika…Alana Bastiena, Ilonu Csákovou, Lindu Finkovou, Bohouše Josefa, Petra Koláře, Zuzanu Norisovou, Leška Semelku, Tomáše Trapla a mnoho dalších účinkujících z Divadla Broadway, kteří zazpívali písně z muzikálů Kleopatra, Rebelové a Tři mušketýři.

Miss Saigon: Chris (R. Vojtek) a Kim (L. Šoralová)Kromě účinkujících z Divadla Broadway se koncertu zúčastnili také protagonisté muzikálu Miss Saigon, ve kterém měl Patrik ztvárnit roli Thuye. Písně z tohoto muzikálu zde zazněly v podání Lucie Šoralové, Romana Vojtka, Ondřeje Izdného, Tomáše Trapla a company muzikálu.

Na dobu, kterou Patrik Stoklasa strávil v divadle Semafor přišel zavzpomínat také Jiří Suchý.… a Michal David mu zazpíval jeho oblíbenou píseň Nechyběl zde ani režisér a scénárista Zdeněk Zelenka, který všem připomněl Patrikovy kvality herecké. Zavzpomínal tak na jeho epizodní roli ve filmu Bankrotáři a film Falešné obvinění, kde vytvořil roli pikolíka. V neposlední řadě přivítali moderátoři na jevišti autora a spoluproducenta všech muzikálů uváděných v Divadle Broadway - Michala Davida. Ten zde zazpíval jeden ze svých největších hitů a zároveň jednu z Patrikových oblíbených písní - "Největší z nálezů a ztrát" z filmu Láska z pasáže.

Bára Basiková jako Máří Magdaléna (tančí K. Benešová)Celý koncert vycházel ze skladeb, které Patrik Stoklasa interpretoval. Písně provázel sestřih záběrů z jeho soukromého i pracovního života. Kromě záběrů ze zkoušek a přestavení mohli diváci zhlédnout i sestřih Patrikovy účasti v soutěži Česko hledá Superstar,Křest CD které se vzdal právě kvůli účinkování v muzikálu.

Další z důvodů konání tohoto vzpomínkového koncertu se diváci dozvěděli až v samém závěru. Byl jím křest Patrikova CD, které vydala společnost Cleopatra Musical, s. r. o. ve spolupráci s firmou Popron Music. Obal CD s jednoduchým názvem Kmotry CD se stali pánové Jiří Suchý a Michal David. Na CD můžete kromě písní z muzikálů Kleopatra a Rebelové slyšet také záznam z představení divadla Semafor. Nechybí zde ani společná píseň pro Patrika "Jsi s námi dál", ve které můžete slyšet Michala Davida, Moniku Absolonovou, Leška Semelku, Lindu Finkovou, Alana Bastiena a Jolanu Smyčkovou. Touto písní se také všichni účinkující rozloučili s diváky, kteří jen neradi opouštěli místo, kde znovu účinkoval Patrik Stoklasa - tentokrát pouze symbolicky, zato v hlavní roli.

Fotografie Michal Škvor, text Veronika Stehnová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.