Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Tisková konference k výstavě o Hudebním divadle Karlín

Původní vzhled interiéru divadla z roku 188127. srpna 1881 v sedm hodin večer se slavnostně otevřely prostory divadla Théâtre Varieté (nynější Hudební divadlo Karlín). Z počátku - jak již název divadla napovídá - sloužil hlavně pro varietní umělce. Jeho majitel Eduard Tichý byl náročný na kvalitu uváděných čísel, takže se tradovalo, že pokud dostal umělec angažmá v Théâtre Varieté, Praha - Karlín (jak zněl oficiální název), měl otevřeny dveře do ostatních evropských podniků.

T. Duchková, K. Fiala, J. Adamová a L. Olšovský - tři generace umělců a předseda spolku18. srpna 2005 vznikla společnost Théâtre Varieté, která se stará o popularizaci historie Hudebního divadla Karlín. Její předseda Lumír Olšovský se spolu s dalšími členy významně zasadil o vytvoření této výstavy a dalších akcí, sloužících k prezentaci dlouhé historie Hudebního divadla Karlín. Lucie Loosová a Tereza Duchková si mají stále co sdělovatToto divadlo započalo svou historii jako varietní prostor, aby po tragických povodních v roce 2002 bylo zrekonstruováno do své původní podoby a stavu.

Na tiskové konferenci 21.března byl představen projekt výstavy, která bude od 29.března přístupná veřejnosti na 1,5 měsíce. Výstava je koncipována po jednotlivých významných epochách, které jsou barevně odlišeny. Výtvarnicí výstavy je Lucie Loosová. B. Černý a Z. Strnadová podpořili vznik výstavyVýstava bude jedinečná svým obsahem - kromě rekvizit a kostýmů zde budou také dokumenty a fotografie, spolu s audio a videozáznamy některých inscenací. Také doprovodný program přiblíží bohatou historii tohoto divadla. Za vynikající spolupráci poděkoval Lumír Olšovský ředitelce muzea Hl. m. Prahy PhDr. Zuzaně Strnadové, a radnímu Hl. m. Praha pro kulturu Mgr. Bohumilu Černému, který převzal nad výstavou záštitu.Karel Fiala chválí Terezu Duchkovou

Promluvili zde i zástupci tří generací herců tohoto divadla - Jaroslava Adamová, Karel Fiala a Tereza Duchková. Bylo krásné vidět, jak se tyto tři generace vzájemně ctí a respektují, i když každý z nich má jiné zážitky a zkušenosti.

T. Duchková si opět zkouší doplněk jednoho ze svých kostýmůPo skončení oficiální části se povídalo o obtížích při přípravě expozice. Tereza Duchková, která měla donedávna poraněný kotník, slíbila, že odstranění fleků od barvy na podlaze bude její starost, neboť lézt po štaflích si zatím netroufá. Přesto ji už 13. dubna uvidíme v roli Lucy v muzikálu Jekyll & Hyde. Zde si alespoň nostalgicky vyzkoušela některé doplňky svých kostýmů.

Fotografie a text Michal Škvor

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.