Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Benefiční koncert pro Vincentinum

Duet Leonarda a Michelangela z muzikálu Mona Lisa v podání Bohouše Josefa a Alana BastienaVe středu 23.9.2009 se ve Velkém sále Městského klubu Šternberk konal již pátý ročník charitativní akce „Koncert pro Vincentinum“.Podobně jako tomu bylo již u všech předešlých ročníků i letos tvořili sedmičku účinkujících převážně zpěváci a herci pražských divadel Broadway a Hybernia. Proč všichni z nich tak ochotně vážili cestu právě do Šternberka?

Malebný Šternberk s bezmála 14.000 obyvateli leží na úpatí Nízkého Jeseníku, asi tak 15 km severně od Olomouce. Koncertu se zúčastnili i představitelé města Šternberka a Olomouckého kraje Je to město s moc pěkným historickým jádrem, s rozlehlým stejnojmenným hradem, chrámem Zvěstování páně, nově opravenou radnicí, morovým sloupem a spoustou zajímavých míst, která stojí za naši návštěvu.

Pro dnešek nás však zajímá objekt na Sadové ulici č.7, bývalý klášter řádových sester Neposkvrněného početí Panny Marie. Slavnostní předání šeku řediteli VincentinaTady totiž již od padesátých let minulého století sídlí Vincentinum, jeden z největších poskytovatelů sociálních služeb v Olomouckém kraji. Jeho obyvateli jsou děti, mladí lidé, dospělí i senioři s mentálním nebo kombinovaným postižením, kteří tu žijí většinou celoročně. Každodenní zdravotní, rehabilitační a výchovnou péči jim věnuje více jak 180 skvělých zaměstnanců, Alan Bastien - patron akcekteří se snaží vytvořit všem obyvatelům životní podmínky co nejvíce připomínající klidné a podnětné domácí prostředí.

Koncerty na podporu Vincentina se zde, ve Šternberku, konají pravidelně každý podzim a těší se velké pozornosti diváků, přátel Vincentina a naštěstí i sponzorů. Jovanka Skrčeská celý koncert moderovalaVýtěžek letošního koncertu, který činil přes 130.500 Kč, bude použit k dokončení a materiálnímu vybavení multifunkční místnosti pro uživatele sociální služby ve Vincentinu. Patronem této akce a i každoročně očekávaným účinkujícím je muzikálový herec a zpěvák Alan Bastien. Myšlenka pořádat tyto pravidelné benefiční koncerty totiž vznikla před pěti lety právě v jeho hlavě. Stalo se tak jistě nejen proto, že nedaleká Litovel je jeho rodištěm ale také díky jeho sestře Blance Čáslavové, která ve Vincentinu již řadu let pracuje. Temperamentní Lucie Kostelecká nadchla publikumO tom, že jí prospěch a budoucnost jejích svěřenců leží na srdci měrou více než běžnou svědčí i fakt, že v roce 2006 získala v soutěži o cenu kvality v sociální péči Cenu sympatie.

Celým slavnostním večerem ve Velkém sále Městského klubu provázela známá muzikálová tanečnice Jovanka Skrčeská. Snad můžeme prozradit, že právě tento koncert se stal její moderátorskou premiérou. Míša Nosková zpívala Celine DionZvládla ji s velkým přehledem a  obdivuhodnou jistotou. Její přirozené a kultivované vystupování ocenili všichni diváci i pozvaní hosté. Jako první účinkující na jeviště pozvala mladou zpěvačku Lucii Kosteleckou. A byla to opravdu dobrá volba.

Temperamentní zpěvačka se zkušenostmi a pěveckou průpravou z Jihoafrické republiky rozpohybovala hned na úvod publikum dvěmi rytmickými písněmi. Slavnou „Pata Pata“ zazpívala dokonce v domorodém jazyce Zulu. Jako další se publiku představila již zkušená muzikálová hvězda Michaela Nosková Alan Bastien zpíval převážně muzikálový repertoára nadchla hned svou úvodní písní z muzikálu Jekyll & Hyde. Další dvě písně si vypůjčila od slavné Céline Dion a na závěr všechny překvapila jako muzikálová Angelika.

PBohouš Josef se koncertů pro Vincentinum zúčastňuje pravidelněo té již pódium patřilo jen Alanu Bastienovi, který se jako patron celé akce i jako místní rodák těší obrovské podpoře a uznání. Na úvod Alan potěšil příznivce muzikálu Tři mušketýři dnes již kultovní písní „Jediná“. Svižnou „Na Davida jdem“ pak nalákal diváky k návštěvě aktuálního broadwayského muzikálu Mona Lisa. I v další písni zůstal věrný muzikálové produkci a přidal Nicolasovu poslední píseň „Snad měl bych jít“ z romantické Angeliky. Zasloužený potlesk Alan Bastien sklidil rovněž za provedení své autorské písně „Bůh to tak chtěl“, stěžejní písně jeho debutového alba.

Stanislav Hložek předal publiku svůj optimismusNa závěr svého vystoupení pozval Alan Bastien na pódium svého kolegu a dalšího účinkujícího večera, Bohouše Josefa. Společně zazpívali, a vlastně i docela zdařile zahráli, duet Michelangela a Leonarda „Díky vám mistře“ z muzikálu Mona Lisa. Způsob provedení této písně mě moc pobavil a patřil podle mne k největším zážitkům celého koncertu. Bohouš Josef pokračoval již sólově zpěvem písně „Samba v kapkách deště“ a „Je mi to líto“ ze svého sólového alba.

Dalšího účinkujícího, Stanislava Hložka, uvedla elegantní Jovanka Skrčeská jako věčně usměvJosef Vojtek se představil ve výborné formě avého, vždy dobře naladěného zpěváka a spolehlivého kolegu z divadla. Bezprostřední Standa Hložek doprovázející se na kytaru po té potěšil a spolehlivě roztleskal publikum osvědčenými hity „V pohodě“ a „Bílá královna“. 
Po nástupu další hvězdy na pódium již bylo jasné, že slavnostní večer začíná vrcholit. Josef Vojtek se předvedl ve skvělé formě a těm, kteří to snad ještě nevěděli, Sisa Sklovská vyzvala k tanci pana místostarostuukázal, že v žádném případě není jen frontmanem letos oslavujících Kabátů ale i skvělým sólovým zpěvákem. Pro šternberskou benefici si vybral píseň „zlého“ otce Inchofera z muzikálu Galileo, pak divákům písní „Branou ghetta do nebes" připomněl slavný muzikál Karla Svobody Golem a své vystoupení uzavřel hned dvěmi písněmi z muzikálu Mona Lisa.Sugestivní nástup Sisy Sklovské

O skutečně výjimečný a slavnostní závěr letošního jubilejního ročníku charitativního koncertu pro Vincentinum se postarala operní hvězda Sisa Sklovská. Charismatická Sisa své první pěvecké číslo zahájila tajemným nástupem přímo z hlediště. Její nádherný zpěv umocněný majestátními gesty a rafinovaným rudým kostýmem vyrážel dech nejen mužské části publika. Po téměř vídeňském valčíku s panem místostarostou již Sisa Sklovská vystoupala na pódium a zazpívala oblíbenou árii z opery Carmen. Sisa Sklovská a její CarmenZávěr jejího vystoupení patřil nezapomenutelnému provedení písně "Vyznanie" od Mariky Gombitové.

Po tomto nevšedním zážitku a pochopitelném dlouhotrvajícím potlesku již přišel ten správný čas na oficiální část programu. Moderátorka Jovanka Skrčeská pozvala na pódium zástupce Olomouckého kraje a představitele města Šternberka, kteří pronesli krátké projevy a předali šek na získanou částku do rukou nejpovolanějších, přímo řediteli Vincentina panu Karlu Ryjáčkovi. Jovanka Skrčeská před vystoupením krátce vyzpovídala Standu HložkaPo závěrečném defilé všech účinkujících poděkoval pan ředitel všem sponzorům večera a všem návštěvníkům koncertu, kteří koupí vstupenky podpořili úsilí Vincentina o další zlepšení života jejich obyvatel.

Co dodat na závěr ? Nezbývá než rovněž ze srdce poděkovat. Poděkovat všem zaměstnancům Vincentina za jejich náročnou práci, ke které potřebují nejen odborné vzdělání a mnohdy i dobrou fyzickou kondici ale i srdce na správném místě. Závěrečný potlesk patřil všem účinkujícímPoděkovat všem účinkujícím za jejich skvělé výkony a ochotu zúčastnit se charitativní akce. Jmenovitě Alanu Bastienovi, kterému patří rovněž všechna předchozí poděkování. Dále se patří poděkovat agentuře ARKS PLUS s.r.o., která je již tradičním pořadatelem této akce, podobně jako agentura JAZ Servis s.r.o., bez které by nebylo vůbec nic.

A konečně velký dík si zaslouží všichni návštěvníci koncertu za to, že přišli a vytvořili ve Velkém sále, který se záhy po otevření zdál náhle tak malý, mimořádně vřelou atmosféru. Pro ty, kteří se letošního ročníku zúčastnit nestihli mám pozvání na ročník příští. Jsem si jista, že se určitě konat bude.

 

Alan Bastien a Bohouš Josef zazpívali duet z Mony Lisy Výkon Sisy Sklovské nadchnul publikum Vystoupení Josefa Vojtka patřilo k vrcholům letošního koncertu Jovanka Skrčeská uvedla Míšu Noskovou

Lucie Kostelecká otevírala letošní koncert Alan Bastien v akci Sólo Bohouše Josefa Standa Hložek tentokrát bez kytary Josef Vojtek Míša Nosková

Foto David Sedlák

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.