Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Premiéra muzikálu Cats se blíží

J. Révai (Darmošlap), D. Šinkorová (Demetra), Z. Krištofová - Kolářová (Bomba-balerína), J. Sochůrková (Kasandra)Přípravy na uvedení české verze slavného muzikálu Cats vrcholí. Na dnešní tiskové konferenci v Divadle Milénium byly novinářům představeny kostýmy akademické malířky Šárky Svobodové-Hejnové, které vytvářejí harmonický celek a zvýrazňují charakter kočky.

„Londýnské kostýmy byly jakoby univerzální – paruka jedné postavy šla ke kostýmu druhé a divák si ničeho nemusel všimnout. S. Aubrecht, Y. Blanarovičová a O. BalážJá jsem to pojala jako kostým pro jeden charakter – sladila jsem doplňky, kostým a paruku s líčením tak, aby byla kočka vnímána jako celek. Ve větší charakterové vyhraněnosti jednotlivých postav je myslím jeden z rozdílů mezi mými návrhy a originální verzí kostýmů Johna Napiera.“ řekla mi Šárka Svobodová-Hejnová na jedné z předpremiér. Její výtvarné pojetí okouzlilo i majitele práv v Londýně. Daniela Šinkorová jako Demetra„Měli radost, že jsme vytvořili úžasné kočky, které ale nejsou kopiemi těch londýnských. Přesně tohle Londýn od pražské produkce očekával," dodal k tomu Stanislav Aubrecht, jeden ze dvou producentů českých Cats.

Tvůrčí tým zde představil odlišnosti od světových Cats a přiblížil novinářům náročnost práce.

Jana Sochůrková jako KasandraMichael Prostějovský je autorem českého textu písně "Memory", jakož i celého českého libreta muzikálu. „Je to jedna z nejkrásnějších melodií, které kdy byly složeny, ale textařům nahání hrůzu a přivolává noční můru,“ vysvětluje. „Celá písnička se skládá prakticky z dlouze zpívaných not a to je sám o sobě oříšek. K tomu pak přijde striktní respektování původního obsahu a nezbytnost české poetiky. Nakonec přišlo to, z čeho jsem měl při práci na Cats největší děs: právě tuto písničku si majitelé práv nechávají přeložit zpět do angličtiny - a schválení textu bylo jednou z podmínek konečného přidělení licence pražskému představení. Připadal jsem si jako kluk před maturitou. Dneska při zkouškách na pražské představení mám radost, že to mám za sebou.“

Fotografie a text Michal Škvor

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.