Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Divadlo Kalich oslavilo 10 let

Tým divadla Kalich, který se představil novinářůmV klubu Solidní nejistota se 2. září konala oslava „solidní jistoty" mezi pražskými muzikálovými divadly, divadla Kalich. To letos oslaví již desátý rok svého fungování.

Slavnostní otevření divadla Kalich se událo 1. listopadu 1999 a u jeho zrodu stál současný ředitel a producent Michal Kocourek. Ředitel divadla Kalich Michal Kocourek a skladatel Ondřej SoukupV počátku bylo divadlo Kalich neodmyslitelně spjato s tvorbou Janka Ledeckého, dlouho se zde hrál jeho Hamlet a Galileo. Následně se v Kalichu trvale zabydlela tvorba Daniela Landy a jeho muzikály Krysař, Tajemství a Touha.

Gábina Osvaldová vzpomíná na původní Johanku z ArkuLákadlem jubilejní desáté sezóny bude obnovená premiéra Johanky z Arku, přenesená z původního působení v Ta Fantastice. Daší novinkou v Kalichu pak bude muzikál Bílý dalmatin. Bude to představení hlavně pro děti a divadlo Kalich také proto snížilo ceny lístků. V Bílém dalmatinovi se pak objeví třeba Vlasta Korec nebo Jana Fabiánová.

Kromě muzikálu se v Divadle Kalich věnují i činohře, 1. listopadu zde bude mít premiéru komedie Noëla Cowarda Zamilovat se, ve které se v hlavních rolích představí Jana Paulová a Pavel Zedníček. Divadelní spolek Frída - režisér Dodo Gombár a Jakub Nvota se zakladatelem Martinem TrnavskýmPaulová se Zedníčkem září v další z kalichovských inscenacích - komedii Bez předsudků a Natěrač.

V letošní sezóně take začíná v Kalichu hostovat i divadelní spolek Frída Martina Trnavského. Poprvé se v Kalichu představí 29. září s hrou Jako Thelma & Louise. Dalším zajímavým počinem bude i 5. října "one man show" Boba Klepla, který bude vyprávět "historky z natáčení", které následně vyjdou na CD.

text: Veronika Břešťanová s přispěním Michala Škvora

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.