Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Láďa Spilka - CD Za co!!!

Booklet CD Láďi Spilky ''Za co!!!''Informace o Ladislavovi Spilkovi jsem si musela najít na internetu. Do té doby jako naprostá ignorantka jiných hudebních proudů, které se pohybují jinde, než napravo od rocku, jsem sice „něco o Spilkovi slyšela“, ale ani jsem netušila co a kde. To, že na mě padla volba tuto recenzi udělat, mě naprosto zaskočila, ale snažila jsem se k ní přistoupit téměř jako profesionál. Takže recenze na CD Láďi Spilky Za co! je naprosto nezaujatá a neovlivněná jakýmkoliv kontaktem s muzikálovým zpěvákem. Neboli CD Za co! slyšeno ušima rockového fandy.

Láďa Spilka zpívá narozeninový dárek pro Hanu Ulmanovou a Veroniku PetrovouNarozen v červenci - melodická píseň, hezké kytarové rify, zbytečně moc „protahované“ konce slov, refrén sice melodický, ale krátký a má spíš rušivý charakter. Celkem typická poprocková píseň.

Andělé - chválím elektrickou kytaru v refrénu. Recitativ se sem podle mě moc nehodí. Hezký druhý hlas. Refrén je na můj vkus velmi rychle odzpívaný. Jako Booblig v muzikálu Kladivo na čarodějnicePopová písnička.

Tak řekni - hezký začátek, hezká barva hlasu, hezká hudba, v refrénu je na můj vkus málo slov, což trochu kazí celkový dojem.

Příběh -  balada, akordeon v refrénu „v dáli“ to hezky podkresluje. Jinak mě ničím nezaujala.

Flašinetář v muzikálu Jack RozparovačZnovuzrozená - píseň ve stylu Sámera Issy (hudební styl RnB), není poznat, co je refrén a co je sloka, elektrická kytara skoro metalová, vůbec se do charakteru písničky nehodí. Jeden velký omyl.

Peklo, peklo, peklíčko - zajímavý začátek, hezká melodie, hezký part na piano, Láďa Spilka zpíval i na unikátním 12. ročníku koncertu Léto plné hvězd na radě Houskapoprocková  písnička, do které by se hodil hlas jako v Narozen v červenci.

Duše - popová píseň, hezká barva hlasu, hezký refrén, celkově povedená píseň.

Postřižiny - náběh na rock, sloky trochu kazí rockový dojem, refrén je dobrý. V refrénu pěkný hlas a konečně (!) dobrý text. Můj dojem z této písně je ale takový, že refrén a sloka jsou dvě odlišné písně.

Pohodář Láďa SpilkaKdyž uvěříš - poprocková píseň, hezká barva hlasu, zajímavý text, hezký refrén (možná nejlepší píseň z CD), zajímavé spojení elektronické muziky s akustickou kytarou.

DRMZ - spíše bluesová píseň, zajímavé zrychlení v refrénu.

Vstoupím do dveří - hezká píseň s pěkným textem, hezký refrén s hezkou barvou hlasu,  Na oslavě narozenin s kolegyní Markétu Zehrerovoucelkově povedená píseň, jen škoda, že bicí jsou „jednouché“.

Takhle nějak tedy vidí CD Za co! rockový fanda. Na CD mi hodně chyběl text „o něčem“. Jsem člověk, pro kterého je text písničky velmi důležitý, tady jsem ale bohužel text, který by mě zaujal, nenašla. Osobně bych si tohle CD asi nekoupila, ale musím přiznat, že pro fandy popu, muzikálů a Ladislava Spilky je určitě poslouchatelné, a asi to nebudou vyhozené peníze.

Komentáře k článku

avatar Týnka
0
 
 
Děte se bodnout. Všechny písničky jsou úžasný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Ahoj Týno,
myslíš si, že když Ty máš svůj názor, že ho budou nadšeně všichni sdílet? Nikoliv! Byla by to mj. nuda.
Tolik vykřičníků? Jedne nestačí? Tak tedy dle Pravidel tři!!! Hmmm. Že bys tolika podtrhovala svou malou důležitost? Přeji Ti větší toleranci k názorům ostatních :-) Ale jinak díky za názor :-;
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
To je otázku názoru, jistě si své posluchače najdou, o tom není pochyb, ale myslím, že není na škodu, pokud se tu objeví i zhodnocení člověka, který není skalním fandou
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.