Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Dracula na DVD

Daniel Hůlka ve své životní roli DraculyKonečně! Tohle slovo si určitě řekla spousta fanoušků muzikálu Dracula, když se dověděli, že  jeho záznam vyjde na DVD. Mnoho z nás na něj netrpělivě čekalo už od prvního uvedení Draculy v Kongresovém centru před 14 lety. Hurá, sláva! Dočkali jsme se a DVD je na světě. Obsahuje dva samostatné disky. Na prvním je záznam celého představení, na druhém nejrůznější bonusy.

 

1. CD: Dracula – obsazení:

Dracula: Daniel Hůlka
Lorraine: Monika Absolonová
Adriana/Sandra: Kamila Nývltová
Steven: Tomáš Savka
Nick: Alan Bastien
Kněz: Jaromír Holub
Šašek, Sluha: Tomáš Trapl
Profesor: Aleš Háma
Nymfa ohnivá: Hana Křížková
Nymfa hodinová: Renáta Drössler
Nymfa větrná: Jana Burášová
Krev: Lenka Bílková, Tomáš Kuťák, Jurij Kolva

2. CD: Bonusy

Monika Absolonová se na DVD představí v roli LorraineBonusové CD je skutečně povedené. Osobně považuji za nejzajímavější „V zákulisí s Draculou“. Tím vás provede sám Dracula Daniel Hůlka a ukáže, jak vlastně představení funguje, co a hlavně kdo je potřeba, aby se vůbec hrálo. Ukáže převleky, jak se chodí do propadla a spoustu dalších věcí.

Neobvyklý bonus je „…když nejde proud“. Tato situace postihla Leonu Machálkovou, Mariána Vojtko a Bohuše Matuše. Prozradím, že je to opravdu dramatické. Jaká překvapení připravili Draculovi Danielu Hůlkovi se dozvíte v bonusu „1000. představení Daniela Hůlky“.

Zajímavá a určitě i poučná je „Příprava muzikálu“. Najdete zde také ukázky představení s dalšími alternacemi Lorraine (Leona Machálková, Radka Fišarová) a Draculy (Marián Vojtko, Pepa Vojtek). Každý interpret zde má sestříhané ty nejdůležitější okamžiky a hlavně jsou tu celé 4 písně od každého z nich. Škoda jen, že jsou zastoupeny jen tyto role. Chybí mi třeba Šašek/Sluha/Profesor Jiřího Langmajera, Steven Bohuše Matuše některá další Adriana/Sandra nebo Nick.

Posledním bonusem na druhém disku je krásná „Fotogalerie“, jak herců, tak i tvůrců. Nejsou zde jen fotografie Martina J. Poláka  známé z tištěného programu, ale najdete i fotky z příprav muzikálu a odehraných představení.

Komentáře k článku

avatar draculak
0
 
 
tak dneska jsem byl na Draculovy a musím s politováním říct, nelitujte toho, že J.Langmajer na DVD není, dnes podal výkon, který u mě prudce snížil dojem z představení... doufám jen, že to bylo jednovečerní zaváhání a že nekazí dojem i při dalších večerech
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar quier
0
 
 
žiaľ, aj ja som ho mala a výkon hozný, najmä jeho "Šašek" bol skôr chodiaca mŕtvola než to čím má byť...
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.