Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Blackmore´s Night roztančili Kongresák

Blackmore´s Night zaplnili Kongresový sál do posledního místečka8. září 2010 zavítala po čtyřleté pauze do Prahy folkrocková skupina Blackmore's Night, v jejímž čele stojí proslulý bývalý kytarista Deep Purple Ritchie Blackmore a půvabná zpěvačka a textařka Candice Night. Candice je zároveň Ritchieho manželkou a novopečenou maminkou jejich tříměsíční dcerky Esmeraldy. Své dceři rodiče také věnovali své poslední album „Autumn Sky“, které přijeli během svého evropského turné představit také do naší metropole.

Člen kapely The Minstrela Alberta diváky naladil hrou na středověké nástrojeDo posledního místečka vyprodané Kongresové centrum přivítalo na jevišti nejprve jednoho ze členů kapely -The Minstrela Alberta, který publikum naladil asi dvacetiminutovou hrou na středověký strunný nástroj a na dudy. Jeviště zdobilo větší množství keřů a stromků, balíky slámy a makety balvanů, což společně s několika prvními řadami fanoušků v historických kostýmech působivě dokreslovalo středověkou atmosféru, na kterou jsou posluchači Blackmore´s Night na jejich koncertech zvyklí.

Candice okamžitě navázala s publikem bezprostřední kontaktRitchieho a Candice přivítali diváci na jevišti krátce po půl deváté. Ritchie zvolil pro tento večer tmavou halenu přepásanou opaskem, přiléhavé kamaše a vysoké kožené holínky. Jeho o téměř třicet let mladší žena se na jevišti objevila v červenožlutých šatech s bohatě zdobenou cípatou sukní. I ostatní členové kapely měli na sobě samozřejmě historické kostýmy, které již neodmyslitelně k hudbě Blackmore´s Night patří.

Blackmore´s Night zahájili koncert směsí jejich osvědčených hitů, které publikum zpívalo s nimi. Candice vsadila na osvědčené hityUž zpočátku koncertu se pod jevištěm začaly tvořit hloučky okostýmovaných fanoušků, které se během písní dávaly do nadšeného tleskání do rytmu a tance, a tak vytvořily celému koncertu bezprostřední atmosféru. Nutno podotknout, že při průvodním slově Candice mezi písněmi si tito diváci vždy ukázněně sedli či klekli na zem pod pódiem, aby sedící diváci v prvních řadách dobře viděli.

Větší část koncertu tvořily písně z právě vydané nové desky Autumn Sky“. Nutno říci, že si s deseti předchozími CD v ničem nezadali, a tak se fanoušci BMN mohou těšit dalším pěkným kouskem do své sbírky. Basák kapely Earl Grey of Chamay ve slušivém kloboučkuPři všech melodiích se diváci nadšeně přidávali rytmickým tleskáním a tancem pod pódiem.

Ačkoli zvuk BMN stojí na zpěvu především Candice a kytarových sólech Ritchieho, který je považován za jednoho z nejlepších současných kytaristů na světě, dostali během koncertu prostor i ostatní hudebníci z kapely. Diváky zaujala v samostatné skladbě houslistka kapely Gypsy Rose, která kromě tohoto nástroje zpívá Candice i druhé hlasy. Fenomenálním sólem mě také zaujal klávesák a varhaník Bard David of Larchmont, který všechny překvapil i bravurním operním sólovým vstupem.

Po celou dobu Candice nejen uváděla písně, Candice se živě bavila s fanouškyale velmi živě komunikovala s publikem a své povídání občas prokládala humornými historkami ze společného života s Ritchiem. Takže nejen díky pořádné porci kvalitní muziky, ale díky bezprostřednosti Candice měl koncert velmi vřelou a srdečnou atmosféru a závěrečný potlesk nebral konce. Kapela však oproti jiným koncertům nepřidala ani jednu písničku. Diváci se však nezlobili, protože chápali, že mladá maminka spěchá za svou maličkou dcerkou. Candice to svým fanouškům vynahradila alespoň udělením několika rychlých autogramů a společných fotografií.

Candice se ochotně fotografovala s fanouškyBlackmore's Night, kteří hrají původní autorské písně inspirované renesanční hudbou, se v Čechách těší velké oblibě a mají zde již svůj fan klub. Vstupenky na pražský koncert byly vyprodané již dva měsíce předem. Skupina ráda účinkuje v historických kulisách. Před dvěma roky Blackmore's Night vystoupili na Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově, v roce 2006 proběhl koncert v přírodním divadle pod hradem Loket na Sokolovsku a jejich loňský koncert na zámku Sychrov navštívilo přes tři a půl tisíce diváků.

Jejich renesančně znějící hudba vzniká poněkud překvapivě na Long Islandu, což je asi hodinu cesty od New Yorku. Příroda a historické sídlo Blackmorových je pro ně věčnou inspirací a většina jejich skladeb vzniká právě tam. Kritiky, ale hlavně fanoušky nadchl v roce 1997 hudební debut Blackmore's Night s názvem „Shadow Of The Moon“.

Odkazy:

Kdo by odolal jejímu úsměvu?Oficiální web Blackmore's Night:
http://www.blackmoresnight.com/

Fan klub českých fanoušků:
http://www.blackmoresnight.cz/index.php

Obsazení kapely:
Ritchie Blackmore – skladatel, kytary
Candice Night – zpěv, flétny, texty
Bard David of Larchmont – klávesy, zpěv
Gypsy Rose – housle, zpěv
Squire Malcolm – bicí, perkuse
Earl Grey of Chamay – baskytara, mandolína, kytara
The Minstrel Albert – mandolína, dudy, středověké nástroje

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.