Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Léto plné hvězd otevřelo své dveře již po šestnácté

Již před vchodem bylo živo :)Ve čtvrtek 7. července 2011 jsme se opět sešli na Dražického náměstí 10 v Praze 1, abychom se zúčastnili zahájení výstavy Léto plné hvězd, pořádané uměleckou agenturou ANAHÁTA. Rohový vchod do prostor výstavy zaujme již svou květinovou a dekorativní výzdobou a láká ke vstupu. Víte vůbec, že letos se výstava s doprovodným kulturním programem koná již po šestnácté?

Jakmile vstoupíte dovnitř, doslova vás praští do očí nepřeberné množství barev a tvarůOlga Černohorská společně s Ivanou Kárníkovou zahájily vernisáž výstavy Léto plné hvězdPetr Ševčík zkouší poddajnost textilních mazlíčků :)Poté paní Olga předala slovo druhé duši projektu Ivaně Kárníkové. Ta nás seznámila se zde vystavovanými hračkami: jedná se o textilní dekorace a hračky určené nejen pro zdravé, ale převážně pro handicapované děti. Působí na jejich motoriku a estetické cítění. Jsou měkké, poddajné, z přírodních materiálů a plněné mikrovláknem, takže jejich údržba nedá mnoho práce. Příkladem může být například hra, kterou navrhla Olga Černohorská, 3D Labyrint. Sama jsem si ji vyzkoušela a musím říct, že tato hra inspiruje ke konání velkých soutěžních klání rodin či kolektivů. Hračky již získaly několik prestižních ocenění. Jedním z nich je ocenění Správná hračka - vybráno odborníky. Nenajdete-li zde hračku, která by odpovídala vašim představám, autorky výstavy vám ji vyrobí dle vašeho přání přímo na míru.

A abychom měli možnost vstřebat to veliké množství informací, na jeviště byla pozvána zpěvačka Irena Budweiserová. Ta svým hlasem, a kapela, naplnila prostor při zpěvu spirituálu takovým způsobem, že použití mikrofonu bylo v té chvíli naprosto zbytečné. Druhý zde přítomný pěvecký host Ondřej Ruml neodolal a broukal si s paní Irenou též. Po velkém potlesku zazpíval nejdříve svou oblíbenou píseň z lyrikálu Kudykam „Tante cose da veder“, a pak kompletně vokální skladbu se svou již legendární "kouzelnou krabičkou", na kterou si postupně nahraje několik hlasů, a pak na tento základ improvizuje. Skladba byla velmi zajímavá, a svým rytmickým pojetím mi vzdáleně připomínala africké melodie. Na závěr společně s Irenou Budweiserovou zazpívali další ze spirituálů, a tentokráte do něj zapojili i diváky.

Ondřej Ruml zazpíval svou oblíbenou píseň - Tante cose da vederPři zpěvu jsme si odpočinuli a mohli jsme vstřebávat další informace. Následovalo seznámení s doprovodným kulturním programem výstavy. V tomto létě můžete vidět:

12. 7. út v 18 hod. – „Na scéně i v zákulisí, Musicalnet všechno zjistí!“
14. 7. čt v 18 hod. – „Od Carmen až k Máří Magdaléně“ – Dasha
21. 7. čt v 18 hod. – „Harlekýne, harlekýne!“ – Hana Křížková
Ondřej Ruml a Irena Budweiserová společně zanotovali spirituál, do kterého zapojili i diváky28. 7. čt v 18 hod. – „Muzikálové duety“ – Marián Vojtko a Kamila Nývltová
2. 8. út v 18 hod. – „Kdo vraždí za oponou?“ – Ondřej Brzobohatý
4. 8. čt v 18 hod. –  „Čo sa týka lásky“ – Miro Šmajda
6. 8. so ve 14 hod. – „Kominíček a štěstí“ – Petr Kubec a Kateřina Klečková
10. 8. st v 18 hod. – „Kam padají sny?“ – Petr Ševčík a Flow of Voices
11. 8. čt v 18 hod. – „Košík písní květinářky Lízy“ – Dita Vích Hořínková, Pavel Větrovec a Filip Antonio
18. 8. čt v 18 hod. – „Ondřejovy proměny“ – Ondřej Ruml
19. 8. pá v 18 hod. – „Točte se, pardálové!“ – Petr Kubec a Kateřina Klečková

Olga Černohorská představuje knihu Delfínek DiloPoté došlo na představení knihy Delfínek Dilo, podle které se bude realizovat pohádka pro handicapované děti, na niž půjde letošní výtěžek výstavy, a neméně důležité poděkování všem, kteří se na tvorbě hraček a přípravě výstavy podílejí. Jsou jimi:

Školní jídelna Dražického nám.10, Praha 1, Jindra Šůsová za dlouholetou spolupráci a zapůjčení prostor
Musicalnet.cz, Michal Škvor – mediální spolupráce a fotodokumentace, www.musicalnet.cz
Objevily se tu tváře, svého času opravdu velmi známé - členové skupiny LuneticDošlo i na zápisy do pamětní knihyTopzine.cz, Vlastimil Blažek a Eva Makovská – mediální partnerství, www.topzine.cz
Rádio Místo setkávání, Lenka Marečková – mediální partnerství, zapůjčení židlí, www.mistosetkavani.cz
Winery, Vít Esterka a Tomáš Stávek – občerstvení, www.vinoesterka.cz
František Polesný – květinová výzdoba

Přípitkem a následně pomyslným přestřižením pásky byla výstava zahájenaNakonec Olga Černohoská a Ivana Kárníková pozvaly na pomyslné jeviště přítomné pěvecké hosty Irenu Budweiserovou, Ondřeje Rumla a zástupce MČ Prahy 1 paní Naďu Müllerovou a člena Rady hl. m. Prahy pana Petra Dolínka. Společně připili na zdar výstavy a jak jinak, než za použití velké fantazie, přestřižením pomyslné pásky zahájili letošní 16. ročník výstavy Léto plné hvězd. Přijďte se podívat, stojí to za to Usmívající se.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.